Emma Hanková

Italštinu miluji už od dětství, kdy jsem s rodiči jezdila skoro každé léto na dovolenou do Itálie. Miluji, jak ten jazyk zní, mohla bych ho poslouchat od rána až do večera jako rádio, mám ho spojený se skvělým jídlem, sluncem, skvostnými památkami a mořem. Naučit se nový jazyk je pro mě jako otevřít další dveře, které vám umožní poznat nové lidi, nové tradice, nové pohledy na svět různých lidí, najít lepší místa v dané zemi, které jsou obyčejně turistům neznámé a možnost vidět zajímavé filmy, které nebyly nadabovány do jazyků, které jste zatím znali.

Kdybych měla porovnat italštinu a španělštinu, tak italština je pro mě veselá a zpěvná, zatímco španělština spíše tichá a svůdná. Ráda mám oba jazyky a je třeba je trénovat, nebo se ten druhý rychle zapomene, ale nikdy nemohu trénovat oba dva v jednom týdnu, protože se mi neskutečně pletou, takže je to vždy o trénováním jednoho a snažením se o vytěsnění toho druhého. 🙂

Volný čas na dovolené trávím nejraději procházkami po pláži se zmrzlinou v ruce, tady doma procházkami v parku nebo v centru Prahy s naším pejskem a kamarády, cestováním po Evropě a zkoušením nových věcí / zážitků. Adrenalin ve mně probouzí běh, latinskoamerické tance, vysokolanové centrum, skákání do propastí – Špindlerův Mlýn je na takové akce nejlepší! Adrenalin ve mně probouzí proto, že je to dost „záhul“ a makačka a třeba latinskoamerické tance jsou hodně rychlý a soutěžní a to já prostě miluju.

Činnost, která mě asi nejvíce nabíjí, je výuka češtiny pro cizince, které se také ve volném čase věnuji. Student musí být na lekci pokud možno uvolněný a musí se dobře bavit, aby lépe vstřebával nové informace a když z lekce odchází vysmátý, když mi vypráví, kde se mu co podařilo díky naší výuce vyjednat bez překladatele, jsem moc šťastná.

Pohovor v Lingua Centrum si moc dobře pamatuji, bylo léto a po pohovoru s paní ředitelkou jsem chtěla odjet za rodiči na pár týdnů na Šumavu. A protože jsem svou rybičku nemohla nechat doma, vzala jsem jí samozřejmě s sebou v pet láhvi, takže se mnou absolvovala pohovor a přinesla mi štěstí.