Karolína Šídlová

Už od základní školy byl můj nejoblíbenější předmět ve škole anglický jazyk. Když jsem pak nastoupila na gympl a měla jsem možnost mít lekce s rodilými mluvčími a pak jet i na týdenní pobyt do Londýna, neváhala jsem. Po maturitě jsem si dala rok pomaturitního studia v Prostějově v Lingvě a díky tomu i udělala certifikát FCE, který se mi potom hodil při studiu na vysoké škole. Už ve třetím ročníku jsem našla inzerát na pozici koordinátorky jazykové výuky právě na pobočce v Prostějově a v březnu to budou 3 roky, co na této pozici jsem.

Nejraději trávím volný čas s rodinou a kamarády. Podnikáme různé výlety a hrajeme deskové hry. Ráda sleduji různé zahraniční seriály a snažím se pochytit slovíčka, například ze španělských nebo francouzských seriálů. Často navštěvuji kina, divadla a koncerty. Také ráda cestuji, poslední výlet do Budapešti se velmi vydařil a Vánoce 2018, strávené na Kanárských ostrovech, byl opravdu zážitek. Z mých koníčků ve mně nejvíce adrenalinu probouzí právě účast na koncertech, ať už slavných zahraničních, ale i českých kapel a zpěváků. Největší zážitek mám z Vídně z koncertu Green Day, kde jsem stála dokonce v první řadě. Teď díky situaci a opatřením jsem na koncertech 2 roky nebyla, ale snad se v tomto roce na všechny ty odložené dostanu.

Velmi mě nabíjí práce s dětmi. V létě totiž v rámci naší jazykové školy pořádám příměstské tábory s angličtinou a golfem nebo tenisem. Vždycky jsem toužila po tom být učitelkou ve školce nebo na prvním stupni a když se můžu alespoň pár týdnů v roce v tomto realizovat, jsem nabitá energií na celý rok. Taky jsem čtyřnásobná teta, takže učení se s neteřemi a synovci mi není cizí. Dokáže mě nabít i sport, takový badminton, tenis nebo jízda na kole.

Mé nejoblíbenější místo v Prostějově je lesopark Hloučela. Vzhledem k tomu, že jsem vyrůstala v blízkosti, prožila jsem tam celé dětství. Teď už sama bydlím také nedaleko a stále tam chodím na procházky a posedět s přáteli.