Lenka Fialová

Moje spolupráce s Lingua Centrem začala již před mnoha lety, vlastně celkem náhodou. Tenkrát jsem učila angličtinu na střední zdravotnické škole a Lingua sháněla lektory pro firemní výuku. Znělo to zajímavě, bylo to něco jiného než školní výuka angličtiny, a tak jsem si řekla proč ne. Od té doby mě Lingua, s menšími přestávkami, provází. Původně jsem vystudovala učitelství pro 1. stupeň základní školy a anglický jazyk v Olomouci, ale srdcovkou se pro mě stala jednoznačně angličtina.

Moje vysněná práce, hned poté co jsem se chtěla stát princeznou 🙂, byla paní učitelka v mateřské školce. Nakonec to dopadlo jako paní učitelka na prvním stupni. Od začátku jsem se ale věnovala zejména angličtině a učila téměř na všech stupních školy v kombinaci s firemní výukou.

Mám zkušenosti se všemi věkovými skupinami, od malých až po ty velké, a to mě na tom baví – lektorovaní je úžasně barvité a obohacující, potkáváte spoustu zajímavých lidí, každý s jiným stylem učení, každý s jinými potřebami a podle toho také ladíte hodiny. Je to vlastně pořád angličtina, ale pokaždé jinak. Čím jsou moje hodiny typické, tak to je určitě humor. Jednoznačně, když Vás něco baví, tak se to pak i snáz naučíte. A toho se držím, takže v mých hodinách je vždycky slyšet smích.

Věnuji se zejména všeobecné angličtině, ale není mi cizí ani business English a v posledních letech jsem se dostala i k angličtině technické, čímž jsem se dostala do prostředí letecké techniky, což byla velká výzva a zároveň je to velmi zajímavá práce.

Ve svém volnu chodím tancovat, ráda zajdu na zumbu a učím se španělsky. A aby ta španělština byla kompletní, jeden čas jsem tancovala i Flamenco.